איך לבחור מקדחה ולאיזה פרטים צריך לשים לב

מקדחה טובה היא כלי חשוב ובסיסי בכל בית שמפשיטה כל פרויקט ביתי להרבה יותר נוח – החל מהתקנת מדפים ועד הרכבת רהיטים – כל הדברים שהופכים בית לבית שלנו. יש מגוון רחב של סוגים שונים של מקדחות שאפשר לבחור מהן. יש מקדחות שתהנו לעבוד איתן, יש מקדחות אמינות ואיכותיות יותר ויש כאלה שפחות. אז בואו נעבור ישר לעניינים ונדבר על הסוגים השונים ומה הכי מתאים לכם לפי הצרכים שלכם.

 

מקדחה נטענת או רגילה, מה ההבדלים?

אחד ההבדלים שאפשר לזהות בקלות זה האם זו מקדחה רגילה (עם כבל חשמלי) או נטענת (עם סוללה). לרוב אנו נפגשים במקדחות רגילות שמתחברות לחשמל. למרות זאת, יש לא מעט מקדחות עם סוללה, שאת רובן אפשר להשתמש גם כמברגה. כמובן, לשתי סוגי המקדחות יש את היתרונות והחסרונות שלהן. אחת נותנת אפשרות לניידות והשנייה לעומת זאת מציעה בדרך כלל עוצמה גבוהה יותר ולכן יותר מתאימה לעבודות המצריכות מאמץ.

עוצמות וחשמל במקדחה

מקדחה רגילה מציעה לנו עוצמה גבוהה וקבועה במהלך כל העבודה וגם אינה מוגבלת במשך פעולתה. אבל מצד שני, לא ניתן להשתמש בה ללא חיבור לחשמל ולכן מגבילה את ניידותה.
מקדחה נטענת מאפשרת לנו לעבוד בכל מקום בלי כבל שיפריע במהלך העבודה ובלי צורך בחיבור לחשמל. החיסרון הגדול ביותר שלה זה משך פעילות הסוללה, שכמובן מגבילה את עבודתנו.

צריך לטעון את הסוללה לכמה שעות כדי ששוב תהיה מוכנה לפעולה. בדרך כלל, לנטענת יש עוצמה מקסימלית נמוכה יחסית לרגילה, שלא תמיד נותנת לנו אפשרות לקדוח בחומרים היותר קשים.

 

איך לבחור מקדחה לפי הצרכים שלנו

אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לקחת בחשבון זה לגביי העוצמה. בנוסף, השיקולים הנוספים הם אפשרות לשליטה על המהירות, אפשרות לרטט ועוד.

עוצמתה של המקדחה נמדדת על ידי ההספק שלה, שנמדד לפי וואט. ככל שההספק גדול יותר – עוצמתה גבוהה יותר. השיקול בהספק תלוי בסוג החומרים שאנו נעבוד איתם. ככל שהחומר קשה , מומלץ לבחור בהספק גבוהה יותר. ברוב המקדחות שמיועדות עבור שימוש ביתי ההספק הוא בין 400 ל-800 וואט. כמובן, מקדחות עבור שימוש מקצוע גם מציעות הספק גבוה יותר.

במקרה של המקדחה הנטענת, עוצמתה נמדדת לפי הסוללה והמתח החשמלי שלה. גם כאן, מומלץ להתאים את מידת העוצמה לפי סוג העבודות המיועדות עבורה.

 

ההמלצה שלנו במקדחים

מומלץ לבחור במברגה שניתן לשלוט במהירות שלה כדי להתאים אותה לעבודה שלנו על משטחים שונים. כשעובדים עם חומרים קשים כמו בטון, עדיף לעבוד במהירות נמוכה ועם חומרים עדינים יותר כמו קרמיקה, עדיף להתחיל במהירות נמוכה ורק לאחר מכן להגביר את המהירות, לאחר הקידוח הראשוני.

 

השליטה על המהירות

השליטה על המהירות בחלק ממקדחות קורה על ידי כפתור בנפרד ובחלק זהו כפתור ההפעלה של המקדחה (ככל שלוחצים חזק יותר במהירות גבוהה יותר ולהפך).
להרבה מקדחות יש גם אפשרות לרטט ומומלץ לבחור מקדחה עם אפשרות כזו. עבודות וקידוחים בבטון חשוב מאוד שלמקדחה תהיה פונקציית הרטט. במצב זה המקדח זז במהירות גבוה קדימה ואחורה, שמאפשר לנו קידוח יעיל יותר בבטון.

חשוב לציין שצריך לשים לב לקוטר המקדח שראש המקדחה יכולה להכיל בתוכו. בנוסף מומלץ לבחור מקדחה שמאפשרת לנו לשנות כיוון סיבוב.

מקדחה לתיקון דלתות

שולחן נגרים

שולחן נגרים כמסורת

יש מקומות בעולם אשר שולחן נגרים אצלהם הוא סוג של אומנות, פריט שהוא בעצם סמל של מנהג או שיטת עבודה בתחום הנגרות. בישראל בתחום הנגרות

למאמר »

שירותי לקוחות

לקבלת ייעוץ והכוונה אודות רכישה חכמה אנו מזמינים אתכם להעזר בנציג וואצאפ