איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית

נזילה במבנה, ולו הקטנה ביותר, יכולה לגרום לנזקים רבים לאורך זמן. בין אם מדובר בכתמי עובש, פגיעה בקירות ובמשקופים והתפתחות קורוזיה – ההשלכות יכולות להיות חמורות ביותר ואף להביא לפגיעה בתשתית המבנה. לכן, במידה ואתם חושדים כי קיימת נזילה או רטיבות במבנה, חשוב מאוד להזמין צוות מקצועי על מנת שיערוך איתור נזילות ויזהה את מקור הבעיה. 

איתור נזילות  – שלבים ראשוניים

לפני שיפתח הצוות באיתור הנזילה, הוא יבצע מספר שלבים מקדימים על מנת להגיע להחלטה בנוגע לשיטה המתאימה ביותר עבור איתור הנזילה:

  1. סקירת המבנה – ראשית כל, יערוך הצוות סקירה ידנית של המבנה על מנת לאתר סימנים חיצוניים וגלויים לרטיבות ולנזילות 
  2. בדיקת הפרשי לחץ המעידים על נזילה – באמצעות חיבור מד לחץ למערכת המים ניתן לערוך בדיקה לגבי הפרשי לחץ המים בצנרת הביתית. לאחר בדיקה זו ניתן לקבל אינדיקציה לגבי קיום נזילה סמויה בצנרת.
  3. התאמת שיטת האיתור – בשלב זה, כשיש לצוות הכרות עם התשתיות במקום ועם סוג הבעיה, הוא יידרש להחליט מהי הדרך האידיאלית לאיתור הנזילה. ישנם מספר אמצעים בהם ניתן להשתמש לצורך איתור נזילות – שימוש בבלון לצורך חסימת פתחי ניקוז, איתור באמצעות גז על מנת לאתר נזילה מחוץ למבנה, צילום פנים צנרת, וכן הלאה – אך במרבית המקרים יבוצע איתור נזילות במצלמה טרמית, היות ומדובר בשיטה מהירה, שכרוכה בפחות עלויות ואינה מסבה נזק. 

 

איתור נזילה עם מצלמה טרמית

תחילה, נערכת סריקה של המבנה באמצעות מצלמה תרמית אשר אורכת מיפוי תרמי של המבנה. ה"תמונה" שתתקבל תציג למעשה את הבדלי הטמפרטורה בין האזורים השונים במבנה: אזורים חמים יוצגו בצבעים חמים דוגמת צהוב ואדום בעוד שאזורים קרים יוצגו בצבעים קרים דוגמת כחול ושחור ואזורים חמים יוצגו בצבעים כתום ואדום.

המצלמה התרמית מתרגמת את הפרשי הטמפרטורה לתמונה גרפית – כך, למשל, באזור בו יש נזילה מצנרת המים הקרים הצבע שיתקבל יהיה כהה במיוחד בעוד שבאזור בו יש נזילה מצנרת המים החמים תתקבל תמונה עם צבע חם במיוחד. חשוב לציין שלעיתים ההבדלים בין הצבעים יהיו קטנים ובלתי מזוהים עבור העין הבלתי מיומנת  – לצורך כך נדרש איש מקצוע מנוסה אשר יידע לזהות את הבדלי הטמפרטורה ולהבין היכן מתרחשת הנזילה. 

למידע נוסף אודות מצלמה תרמית

 

איתרנו את הנזילה – מה כעת?

לאחר שיתבצע האיתור ויתגלה מקור הנזילה, ניתן יהיה לתקן את הבעיה ולמנוע הצטברות של נזקים נוספים. בנוסף לכך, ישנן שיטות מגוונות לטיפול בנזקים שכבר הצטברו עד כה. בחלק מהמקרים שיטת הפעולה המועדפת תהיה ייבוש תת רצפתי, לעיתים יידרש טיפול בנזקי העובש ובמקרים אחרים ייבוש באמצעות יבשנים – הכל בהתאם לאופי התקלה ולסוגי הנזקים הקיימים במבנה. 

איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית
שולחן נגרים

שולחן נגרים כמסורת

יש מקומות בעולם אשר שולחן נגרים אצלהם הוא סוג של אומנות, פריט שהוא בעצם סמל של מנהג או שיטת עבודה בתחום הנגרות. בישראל בתחום הנגרות

למאמר »

שירותי לקוחות

לקבלת ייעוץ והכוונה אודות רכישה חכמה אנו מזמינים אתכם להעזר בנציג וואצאפ