גילוי נזילות באמצעות מצלמה תרמית

אם אתם חושדים שיש איזושהי נזילה במבנה שלכם, או שאתם יודעים על אחת כזו, אנו ממליצים לכם להצטייד במצלמה תרמית לאיתור נזילות מבר גל – חנות לכלי עבודה. זו דרך מצוינת לדעת מה קורה מאחורי הקירות שלכם, ולחסוך אלפי שקלים בניסיון לאתר נזילות באמצעות שבירת קירות, גגות או חיפויים שונים.

המצלמה התרמית מסוגלת לאתר נזילות באמצעות אינפרא אדום, מקור אנרגיה שניתן לתאר אותו כאור שאנחנו לא יכולים לראות. מצלמת ההדמיה התרמית מזהה את האור כחום והיא יכולה להראות זאת בתמונת אינפרא אדום. לכל פיקסל יש צבע בהתבסס על הטמפרטורה שלו וכתוצאה מכך נוצר צילום של אינפרא אדום. לכל תמונה יהיה סולם צבעים כציון לצבע וטווח הטמפרטורות. ללחות לוקח זמן רב יותר להתחמם ולהתקרר בהשוואה לחפצים אחרים מסביב מה שגורם להפרשי טמפרטורה של חום או קור, שהמצלמה התרמית יכולה לראות כחום. כל החומרים שטמפרטורת פני השטח שלהם היא מעל לאפס מוחלט (273- מעלות צלזיוס) פולטים אינפרא אדום (חום).

גלי אינפרא אדום רחוקים הם תרמיים. עצמים בטמפרטורות שנמצאו בבניינים מקרינים חום כמעט לחלוטין בתחום האינפרא אדום הרחוק. המידע הזה מועבר לאחר מכן למעבד אותות שמתרגם את נתוני האינפרא-אדום לתמונה הניתנת לצפייה וניתן לשמור את תמונות האינפרא-אדום יחד עם תמונות דיגיטליות רגילות לתיעוד מאוחר יותר.

כיצד בדיקת של מצלמה תרמית משתווה לסוגים אחרים של בדיקות איתור נזילות?

בין אם זה הבית או העסק שלכם, מהבסיס של המבנה ועד לגג שלו, מצלמה תרמית תספק לכם בדיקת איתור נזילות לא פולשנית ויסודית ביותר עם הערך הכלכלי הטוב ביותר לבדיקה חזותית של הנכס שלכם. מצלמה תרמית יכולה לבחון אזורים גדולים במהירות וביסודיות יותר בהשוואה לסוגים אחרים של שיטות איתור נזילות. על ידי ניתוח תמונות תרמיות של המבנה שלכם, תוכלו לתקן נזילות מים, אוויר וחום רק באזורים הפגומים, ולעיתים לחסוך אלפי שקלים. כאשר מתבצעות גם בדיקות תחזוקה, לעיתים קרובות מאתרים נזילות שללא סיוע של אינפרא אדום אינן נראות לעין ונשארות נסתרות, או במקרה של נזילות מים, עד שנגרם נזק משמעותי. מצלמה תרמית עובדת טוב במיוחד למשל על מציאת נזילות בגגות ובחיפויי טיח. בעבר כמעט ולא ניתן היה לאתר אותן.

הנוהג המקובל אם אתם לא בטוחים מה הגורם לנזילה הוא להחליף לחלוטין את הגג או החיפויים, גם כאשר בחלק מהמקרים הגג או החיפוי עדיין במצב תקין. זה קורה הוא מכיוון שהמיקום המדויק של כניסת המים לא נמצא. כתוצאה מכך, גם כאשר מבצעים בדיקות לחות אחרי החלפת הגג או החיפויים עדיין מוצאים נזילות. בדיקות לאיתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית עוזרות למנוע בדיקות יקרות מאוד שמבוססות על הריסת הגג, מפני שהן יכולות לאתר את המיקום המדויק של האזורים הבעייתיים. למצוא נזילה בבית ללא מצלמה תרמית יכולה להיות משימה קשה במיוחד, ממש כמו לחפש מחט בערמת שחת. מצלמת הדמיה תרמית אינה מטה קסם, היא לא יכולה לראות דרך הקירות והיא גם לא תחשוף את כל הפגמים, אלא היא כלי פיקוח בלבד כמו כל הכלים האחרים שיש להם גם מגבלות שונות. לכן, כדי לבצע בדיקה יסודית באמת, יש להשתמש בעיקר במדי לחות גם במהלך בדיקות עם מצלמה תרמית. מהניסיון שלנו כאנשי מקצוע בתחום, בדיקות לאיתור נזילות באמצעות כלים שונים יחד יכולות לספק הערכה מקיפה ורחבה יותר של מצב האזורים שנבדקו במבנה שלכם.

מצלמה תרמית לאיתור נזילות - בר גל כלי עבודה
שולחן נגרים

שולחן נגרים כמסורת

יש מקומות בעולם אשר שולחן נגרים אצלהם הוא סוג של אומנות, פריט שהוא בעצם סמל של מנהג או שיטת עבודה בתחום הנגרות. בישראל בתחום הנגרות

למאמר »

שירותי לקוחות

לקבלת ייעוץ והכוונה אודות רכישה חכמה אנו מזמינים אתכם להעזר בנציג וואצאפ