החשיבות לעבודה נכונה עם כלים מקצועיים

כלי עבודה הם דבר חשוב ביותר עבור אנשי מקצוע רבים שמשתמשים בהם באופן יומי וגם לאנשים אשר עושים תיקונים ושיפוצים קטנים בביתם. צריך לדעת איך לעבוד נכון עם כלים מקצועיים, איך לשמור עליהם ולא להרוס אותם כי אם תדאגו לכלים שלכם הם יחזירו טובה וישרתו אותך שנים רבות. שימוש נכון ותחזוקה קבועה של הכלים יהפכו את העבודה שלכם לקלה, בטוחה ומוצלחת. 

כלי עבודה ידניים

כלי עבודה ידניים כמו מברג, פטיש, מסור, בוקסה, ביטים וכו' הם דוגמאות לכלים נפוצים במקומות עבודה וגם בתים שנשארים לעתים קרובות מוזנחים במקומות כמו מחסנים, מרתפים ומוסכים. למרות שכלי העבודה קשוחים הם עדיין עלולים להיהרס. להלן מספר טיפים איך לשמור עליהם:

 

לבדוק, לנקות ולדאוג לכלים

תנסו להפוך להרגל לנקות את הכלים לאחר שימוש בהם לפני שאתם מחזירים אותם לאחסון. השתמשו בסמרטוט או מגבת ישנה כדי לנקות אותם מאבק, שומנים ולכלוך. זוהי הזדמנות מצוינת לחפש פגמים או נזקים שיכולים להיות קיימים. תבדקו שהידיות לא שבורות או שאין בהן סדקים. כמו כן, תוודאו שחלקי מתכת אינם מראים סימנים של חלודה. אם ניתן לתקן את הנזקים עשו זאת ואם לא – החליפו.

לאחר הניקוי מומלץ להשתמש בשמן לכל מטרה כדי לשמן כלי עבודה עם חלקים מתכווננים. ניתן לרסס קלות חלקי מתכת אחרים ולנגב עם סמרטוט לפני האחסון. זה יעזור להילחם בחלודה.

אם הכלים שלכם כבר מראים סימני חלודה ישנם סוגים רבים של מסירי חלודה. את מסיר החלודה צריך לרסס על הכלים ובעזרת צמר פלדה או מברשת קשה לשפשך אותם. לאחר מכן שטפו אותם במים חמים וסבון ונגבו עם סמרטוט עד שכל סימני חלודה יעלמו.

 

אחסון נכון

חשוב לאחסן את הכלים בצורה נכונה בארגז כלים או מיכל אחסון. המקום המושלם כדי לאחסן כלי עבודה הוא מקום עם חשיפה נמוכה ללחות ושינויי טמפרטורה. תזכרו להחזיר את הכלים שלכם למקום המיועד להם לאחר שהעבודה הושלמה.

 

כלי עבודה חשמליים ומקצועיים

כלי עבודה חשמליים ומקצועיים כמו מקדחה, מסור סרט חשמלי, מלטשות וכו', זקוקים לתחזוקה קבועה כמו כלים ידניים, ואפילו יותר תשומת לב. בגלל החלקים החשמליים שלהם כלי העבודה החשמליים נחשפים ליותר בעיות העלולות לקרות בגלל תחזוקה לקויה, הצטברות אבק ותקלות כלליות. להלן מספר טיפים כיצד לשמור עליהם:

 

 לשמור על כלי עבודה חשמליים נקיים

אבק ולכלוך עלילים לעצור ולקלק את כלי העבודה החשמליים שלכם אם לא תנקו אותם לאורך זמן ממושך. תנגבו אותם בעזרת סמרטוט לאחר סיום העבודה, ורק לאחר מכן תאחסנו אותם. מדי פעם היעזרו במטלית לחה כדי לעשות ניקוי יסודי יותר וכדי לנקות מקומות שקשה להגיע אליהם ניתן להשתמש במקלות אוזניים משומנות.

כלי עבודה שיש להם פילטר, מומלץ להחליף אותם לפי הוראות היצרן.

 

אחסון מפני אבק ולחות

חשוב לאחסן את כלי עבודה החשמליים במקום שמגן עליהם מפני אבק ולחות. אם זה אפשרי אחסנו את הכלי במזוודה שבה הוא הגיע. רצוי לשמור את הכלים במחסן או בכל מקום שבו האקלים מבוקר.

 

לבדוק אם יש נזקים

חשוב לבדוק מדי פעם את הכלים החשמליים ולאתר אם יש סימני בלאי או נזק, שימו לב במיוחד לכבל החשמל. אם אתם רואים חוטי חשמל חשופים  חובה לטפל מיידית. בנוסף תבדקו את שאר החלקים של הכלי ותוודאו שאין חלקים שבורים או רופפים.

 

לשמן חלקים

יש לשמור על החלקים הנעים של הכלים החשמליים משומנים. זה לא רק שומר על על החלקים המכניים שלו לקבלת ביצועים טובים יותר, אלא גם מונע חלודה.

 

כלי עבודה מקצועיים

שולחן נגרים

שולחן נגרים כמסורת

יש מקומות בעולם אשר שולחן נגרים אצלהם הוא סוג של אומנות, פריט שהוא בעצם סמל של מנהג או שיטת עבודה בתחום הנגרות. בישראל בתחום הנגרות

למאמר »

שירותי לקוחות

לקבלת ייעוץ והכוונה אודות רכישה חכמה אנו מזמינים אתכם להעזר בנציג וואצאפ