כל מה שצריך לדעת על משאבת ואקום

משאבת ואקום ועוצמתה הודגמה לראשונה ידי הממציא שלה, אוטו פון גואריק, בשנת 1654. אוטו היה מדען גרמני ראש עיריית העיר מגדבורג באותה התקופה. הוא הוכיח את עוצמת הלחץ האטמוספרי על ידי ההמצאה החדשה שלו. הוא הצליח לעשות זאת בעזרת שני חצאי כדור נחושת שהיו מחוברים יחד עם חישוקים. לאחר שמשאבת הואקום עשתה את עבודתה, 30 סוסים שהיו מחולקים לשני קבוצות לא הצליחו להפריד את שני חצאי הכדור.

 

מה זה משאבת ואקום וכיצד היא פועלת

כולנו למדנו מדע בבית הספר ולמדנו על ואקום או לפחות שמענו את המילה הזו, אבל אולי כבר לא זוכרים בדיוק במה מדובר. וואקום זה בעצם ריק. ריק מכל דבר, אפילו אוויר. משאבות ואקום תעשייתית משמשת ככלי עזר במגוון רחב של תהליכי ייצור תעשייתים כמו אריזה, בקבוק, ייבוש, הסרת גזים וכו'. המשאבה עוזרת לנו ליצירת, שיפור ושימור הואקום בתהליכים תעשייתיים כאלה.

משאבת ואקום תעשייתית

משאבות ואקום תעשייתיות מחולקות למשאבות ראשיות ומשניות לפי טווח הלץ שהן יכולות לעבוד בו. בכל טווח לחץ יש סוגי משאבות וטכנולוגיות שונות. למרות זאת, עיקרון הפעולה הבסיסית של משאבת הואקום התעשייתית נשאר דומה בכל סוגי הטכנולוגיה. במילים פשוטות, משאבת ואקום הינו מכשיר מכני שמסיר מולקולות אוויר וגז מתאן ואקום, כדי ליצור אזור ריק, ללא אוויר או גז.

ככל שאנו מוציאים יותר ויותר אוויר וגזים מהאזור האטום, גם הלחץ מבחוץ גדל וגם הסרת מולקולות נוספות הופכת לקשה יותר. לכן, משאבת ואקום תעשייתית חייבת לפעול בטווח לחץ גדול.

 

סוגים שונים של משאבות ואקום

תהליך השאיבה מאפשר לנו לחלק את המשאבות לשני סוגים: יבשות או רטובות. זה תלוי אם בזמן תהליך השאיבה הגז נחשף לשמן או מים. משאבות רטובות משתמשות בשמן או במים עבור שימון ו\או איטום ובמהלך תהליך השאיבה מולקולות הגז עלולות "להזדהם" כל ידי נוזלים אלו. לעומת זאת, למשאבות יבשות אין נוזלים והמשאבה מסתמכת על אטמי פולימר יבשים ומרווחים הדוקים בין החלקים השונים של המשאבה.

לצורך העניין, משאבות יבשות עשויות להשתמש בשמן בהילוכים, אבל הוא לא מגיע למגע עם הגז הנאטם.

 

חשיבותה של משאבת הואקום בתעשייה

משאבות ואקום עוזרות להשגת מטרות בתחומי תעשייה שונים בגלל השימושים המגוונים שלה. טכנולוגיה זו אפשר לראות בענפי הרפואה והכימיה כדי להשיג לחצים נמוכים, בענף המזון (ביקבוק ואריזה), בזמן שאיבת ואחסון גזים. בנוסף, תעשיית האלקטרוניקה נעזרת בואקום כדי לייצר שבבי סיליקון למוצרים שונים.

המגוון הרחב של משאבות ואקום ושיטות הפעולה השונות, מאפשרות לנו להגיע לרמות לחצים שונות, ולכן חשוב לבחור משאבה הנכונה, שתענה לצרכינו.

משאבת ואקום

שולחן נגרים

שולחן נגרים כמסורת

יש מקומות בעולם אשר שולחן נגרים אצלהם הוא סוג של אומנות, פריט שהוא בעצם סמל של מנהג או שיטת עבודה בתחום הנגרות. בישראל בתחום הנגרות

למאמר »

שירותי לקוחות

לקבלת ייעוץ והכוונה אודות רכישה חכמה אנו מזמינים אתכם להעזר בנציג וואצאפ