לא רק בהיי טק – גם בתי מלאכה מתפתחים

בעולם שבו ההתפתחות הטכנולוגית מגיעה לשיאים חדשים כל פעם מחדש לא פלא שיש צורך להתאים את עצמינו למציאות החדשה. התתפתחות של העידן הטכנולוגי מורגשת בעיקר בענף ההיי טק, אבל לא רק. כל תחומי התעשייה והייצור מקבלים חלק מהפיתוח וביניהם גם בתי המלאכה.

המהפכה התעשייתית

ההתפתחות הטכנולוגית נמצאת סביבינו בכל מקום וכל הזמן, אך זה לא היה מצב על לא מזמן. השימוש בטכנולוגיות שונות בתעשייה ובתי מלאכה קשורות למהפכה התעשייתית. המהפכה התעשייית החלה בסוף המאה ה-18 והמצאת מנוע הקיטור איפשרה לתחומים רבים לעבור מעבודה ידנית ואיטית לעבודה מהירה ויעילה יותר בשיטת ייצור בעזרת מכונות.

 

העידן הטכנולוגי

עלייתה של הטכנולוגיה המודרנית החלה בשנות ה-80 כשאלקטרוניקה וננוטכנולוגיה הופיעו לראשונה. מומחים רבים טוענים שאנחנו נמצעים במרכז מהפכה התעשייתית הרביעית שבה טכנולוגיות חדשות כמו ננוטכנולוגיה וטכנולוגיה דיגיטלית משדרגות את הטכנולוגיות הישנות שבידינו. לתחומים רבים נפתחות דלתות חדשות והעתיד נראה מבטיח.

 

התפתחות בתי מלאכה

עם כל ההתפתחות הטכנולוגית והאפשרויות שסביבינו, כמו כל תחום אחר, גם בתי מלאכה מתפתחים ומשדרגים אתם צורת העבודה שלהם מה שגורם לעבודה מהירה, יעילה ומדוייקת יותר. בעבר כלי עבודה שונים כמו מסור ומקדחה היו מוצרים פשוטים שהפעלתם הייתה בצורה ידנית. כיום יש עשרות אפשרויות כיצד ניתן לשפר את הדיוק ואת העבודה בכללי.

 

מקדחות עמוד

לבתי המאלכה השונים יש בהישג יד כלי עבודה רבים כמו מקדחת עמוד, מקדחה מגנטית, מסור סרט, מסור שולחן, מחרטות ועוד חשמליים ואף חלק ממוחשבים מבצעים פעולות באופן אוטונומי. כדי לנסר קורת עץ היום איש מקצוע בבית מלאכה צריך כמה שניות אם הוא משתמש במסור שולחן, לעומת כמה דקות אם הוא משתמש במסור "קלאסי" ידני. מחרטות לעץ ולברזל לדוגמא מבצעות פעולות מדוייקות ללא צורך במיומנות אנושית – צריך רק להזין מידע ופעולות למחשב ואת השאר המחשב והמחרטה מבצעים.

במכונות וכלי עבודה אלה ואחרים משתמשים בתחומים רבים כמו תעשייה וייצור. בתי המלאכה נאלצו (וטוב שכך) להתפתח ולשדרג את כלי העבודה השונים שלהם. בצורה כזו הם עובדים ביעילות רבה וקלה, מה שגורם לזמן עבודה קצר יותר. כתוצאה בתי המלאכה יכולים להציע ללקוחות שלהם עבודה מדויקת ומהירה יותר. כמובן שגם איכות המוצר הסופי היא ברמה גבוהה יותר.

 

לסיכום

תחומים רבים כמו היי טק ותעשייה התפתחו מאוד בשנים האחרונות בעזרת התתפתחות הטכנולוגית מתרכשת בכל רגע. המהפכה התעשייתית הייתה תחילת הדרך והיום אנו רואים גם את בתי המלאכה מתפתחים ומשדרגים את עצמם. זה תהליך חשוב מאוד שקורה כבר באופן טבעי.

שולחן נגרים

שולחן נגרים כמסורת

יש מקומות בעולם אשר שולחן נגרים אצלהם הוא סוג של אומנות, פריט שהוא בעצם סמל של מנהג או שיטת עבודה בתחום הנגרות. בישראל בתחום הנגרות

למאמר »

שירותי לקוחות

לקבלת ייעוץ והכוונה אודות רכישה חכמה אנו מזמינים אתכם להעזר בנציג וואצאפ