כל מה שצריך לדעת על מקדחות עמוד

אחד מכלי העבודה הפופולריים ביותר בכל מפעל ובית מלאכה כיום הוא מקדחת עמוד. מלבד השימוש במקדחות רגילות אותן מחברים לחשמל, מחזיקים אותן ידנית ולוחצים על הכפתור כדי לקדוח בחומר מסוים, מקדחות עמוד הן מקדחות סטטיות יציבות וחזקות שיבצעו חורים מדויקים גם בחומרים קשיחים יותר כמו מתכות שונות וברזל. יש המשתמשים בהן גם לקידוחים  מדויקים בעץ, אם כי חומר גלם זה פחות בעייתי לקידוח ידני. לאורך ההיסטוריה השימוש במנגנון הקדיחה היה באמצעות מכונות המבוססות על סיבוב ידית באופן ידני מה שיוצר  לחץ על החומר ומחורר אותו. בסוף המאה ה19 המציאו את המקדחה החשמלית הראשונה ובשנת 1917 כבר נרשם הפטנט הקיים עד היום של הפעלת המקדחה באמצעות לחצן הנמצא בידית המחזיקה את המקדח. לאורך השנים פותחו כלי קידוח נוספים בצורות שונות וסגנונות שונים כדי למקסם את אפשרויות העבודה וכך הומצאה גם מקדחת העמוד.

איך עובדת מקדחת עמוד?

ראש המקדח יושב על עמוד סטטי וכבד שלא זז. על העמוד מובנה גם משטח תחתון עליו ממקמים את חומר הגלם ומחזקים אותו באמצעות מלחציים או דפינה. בעזרת ידית ארכובה המורכבת על חלקו העליון של המקדחה ניתן להוריד את הפוטר ולמקם את המקדח על הנקודה שאנו רוצים לקדוח. המבנה האנכי והיציב של המקדח והעמוד מאפשרים קידוח מדויק ללא תלות ביד אדם האוחזת במקדחה. כעת מפעילים את המקדח ומבצעים את פעולת הקידוח ואז מרימים שוב את המקדח, מוציאים את חומר הגלם וכן הלאה. בדגמים מסוימים ניתן גם להגדיר את מהירות הסיבוב של המקדח, את עומק הקידוח המבוקש ועוד. את חלק מהמקדחות ניתן לחבר למערכת חיצונית המזרימה שמן או נוזל קירור או מערכת לשאיבת השבבים המתעופפים מהקידוח.

כמה עולות מקדמות עמוד?

מקדחות עמוד בדרך כלל לא נרכשות לשימוש ביתי אלא למפעלים ובתי מלאכה שונים, מעבדות ועוד. כמובן שגם שם מדובר בעסק לכל דבר ולכן עלות המוצר הנה חשובה אך יש פרמטרים נוספים המשנים את המחיר מלבד השוואת מחירים בין חברות שונות והם עוצמת הקידוח, אפשרויות החלפת ראש המקדח, יציבות המקדחה, מערכות נוספות המגיעות עם המקדח ועוד. המחיר של מקדחות עמוד עשוי להשתנות בין 600 שקלים ל4,000 שקלים.

סל הקניות שלך ריק כרגע.

חזור לחנות

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.