משפצים? איזה כלי עבודה לצנרת אתם צריכים?

הצנרת היא אחת המערכות החשובות ביותר בכל בית ומבנה כיום. היא אחראית על העברת מים נקיים אל הבית ומים משומשים מהבית למערכות הביוב ולאזורי הניקוז. תקלות בצנרת הן תקלות מוכרות שרבים נתקלים בהם. לרוב לא ניתקל בהן מדי יום אלא אחת לכמה שנים אולם כאשר נוצרת לה תקלה שכזו כדאי בהחלט לתת ליד מקצועית לטפל בה. עם מים לא מספקים ואם הצנרת לא מטופלת היטב התקלה עשויה להתפשט ולגרום אפילו לקריסה של הקירות או הרצפה, לגרום להצפות ולסיכון בריאותי כמו גם לנזק כלכלי עצום. במידה ומדובר בתקלות קטנות כל אדם בעל ידיים טובות עם מעט ניסיון בתקלות ביתיות יוכל אף לטפל בתקלה בעצמו. 

מתי נרצה לתקן בעצמנו ומתי להזמין אינסטלטור?

אנו בעד הגישה שלא צריך לקרוא לאיש מקצוע בשביל כל תקלה קטנה. כלומר, לעתים סתימה בכיור למשל עשויה להיגרם כתוצאה מהצטברות של שאריות אוכל, שערות או דברים אחרים בצינור המחובר אל הכיור. במקרה כזה ניתן לפתוח בקלות את הצינור שמתחת לכיור ולבדוק אם יש נייר, אוכל או משהו אחר שחוסם את המעבר של המים וגורם לסתימה. ברוב המקרים זו הבעיה ותוכלו לפתור אותה בעצמכם. במקרה של רטיבות בקיר או ברצפה מחשש לצנרת שהתפוצצה ונזילה, לא תהיה ברירה אלא לעשות שימוש במכשיר לאיתור נזילות (מצלמה מיוחדת לאתר את הנזילה), לשבור את הקיר/הריצוף באזור התקלה, לבצע את ההחלפה ולשפץ חזרה את האזור ששברנו. לצורך כך תצטרכו אינסטלטור מקצועי.

במידה ונרצה לתקן בעצמנו – אילו כלי עבודה מומלצים לצנרת?

  • מפתח צינורות – הכלי הבסיסי שיש לכל אינסטלטור וטוב שיהיה בכל בית הוא מפתח צינורות. מפתח זה מגיע בכמה סוגים: ישר, זוויתי, 90 מעלות, מפתח שרשרת ועוד. למפתח צינורות החשיבות העליונה לפתיחה וסגירה הדוקה של הצינורות במערכת וזהו כלי חובה.
  • חותך צינורות – לא חובה בכל בית אולם במידה ואתם מתכננים להחליף צנרת בעצמכם או כאלה שאוהבים לטפל בתקלות בבית לבד – חותך צינורות יאפשר לכם לבצע חיתוך מדויק של צינורות מים בדיוק לצרכים שלכם.
  • פותח סתימות – יש היום סוגים רבים ושונים של פותחי סתימות, מפותחים פשוטים ופומפות ועד למכונות חשמליות באלפי שקלים שפותחות סתימות בקווי אינסטלציה עירוניים. לבית תוכלו להיעזר במכשיר הנקרא בלון פותח סתימות ו/או מוט ספירלי לשחרור סתימות באסלה, במקלחת או בכיור.

 

לצד ציוד זה יש כמובן גם ציוד מתקדם ויקר יותר כמו מצלמה טרמית, רובוטים שונים לזיהוי בעיות בביוב ובצנרת ועוד. כמובן שעבור תיקון תקלות עצמאי בבית תצטרכו כמה כלים ידניים פשוטים אולם כאשר מדובר בתקלה גדולה יותר מומלץ להזמין איש מקצוע מנוסה בעל הכלים הנדרשים.

 

איזה כלי עבודה לצנרת אתם צריכים?
שולחן נגרים

שולחן נגרים כמסורת

יש מקומות בעולם אשר שולחן נגרים אצלהם הוא סוג של אומנות, פריט שהוא בעצם סמל של מנהג או שיטת עבודה בתחום הנגרות. בישראל בתחום הנגרות

למאמר »

שירותי לקוחות

לקבלת ייעוץ והכוונה אודות רכישה חכמה אנו מזמינים אתכם להעזר בנציג וואצאפ